Jak pakujemy i wysyłamy rośliny

Jak pakujemy rośliny?

Jak pakujemy

Rośliny w paczkach maksymalnie zabezpieczamy przed uszkodzeniami. 

Pakowanie zaczynamy od zabezpieczenia doniczki. Ziemię w doniczce osłaniamy szczelnie papierem i zaklejamy taśmą papierową. 

Następnie roślinę owijamy sztywną pianką, która chroni ją przed połamaniem i stabilizuje w paczce. Pianka tworzy też dodatkową ochronę przed niekorzystną temperaturą. 

Samą paczkę dopełniamy po brzegi wypełniaczami, takimi jak papier, żeby zawartość w środku nie miała szansy przemieszczać się w trakcie drogi. 

W okresie chłodu dodajemy do paczek gratis ogrzewacze, które zabezpieczają roślinę przed zmarznięciem. 

Wiemy, że musicie zaufać nam co do wyboru roślinki, dlatego do paczek zawsze staramy się wybierać, najpiękniejsze okazy 🙂 

Roślinka wysłana może mieć niewielkie ślady po transporcie. Delikatne złamanie listka, pojedyncze podsuszenie końcówki, może się zdarzyć i jest normalne. Jeśli coś mocniej Was niepokoi dawajcie nam znać mailowo 🙂  

Staramy się być maksymalnie eko. Nadajemy paczki w kartonach z odzysku, używanych i oczyszczonych przez specjalistyczną firmę. Pianka w którą owijamy rośliny nadaje się do recyklingu, wrzuca się ją do plastiku. Nasze wypełniacze są z odzysku lub z papieru, jak najwięcej używamy też taśmy papierowej zamiast foliowej.

pakowanie roślin

Jak wysyłamy

Najważniejsze jest dla nas to, żeby paczka dotarła do Was w ciągu jednego dnia i nie utknęła w magazynie kurierskim na weekend lub święta.  

Paczki nadajemy od poniedziałku do przedpołudnia w czwartek. W ten sposób mamy pewność, że przesyłka zostanie dostarczona na drugi dzień i nie utknie w magazynie na weekend. 

Jeśli mamy sygnał od firmy kurierskiej, że w związku z dużym natężeniem ruchu przesyłki mogą nie dotrzeć przed weekendem lub świętem, skracamy czas wysyłek, np. wysyłamy do środy. To może się zdarzyć np. w okresie przedświątecznym. 

Kiedy temperatura spada mocno poniżej zera i jest ryzyko, że wkłady grzejące nie będą w stanie zabezpieczyć roślin przed chłodem, wstrzymujemy wysyłki. W takiej sytuacji informujemy o tym mailowo, opiekujemy się zamówionymi roślinami w Loli i nadajemy je zaraz jak tylko się ociepli.