Na prezent

Rośliny na prezent

Rośliny na prezent to pięknie wybarwione, ciekawe gatunki, które polecamy Wam jako świetny pomysł prezent 🙂 Znajdziecie wśród nich rośliny, nietoksyczne, kolekcjonerskie i bardzo łatwe w pielęgnacji.

Filter

Rośliny na prezent to grupa roślin doniczkowych, które z powodzeniem zastąpią tradycyjne i powszechnie wybierane podarunki. Zobacz, jakie gatunki polecamy.

Rośliny doniczkowe to fajna alternatywa dla tradycyjnych bukietów z kwiatów ciętych, ale także dla innego rodzaju prezentów. Zanim jednak zdecydujesz się na podarowanie bliskiej osobie rośliny doniczkowej, upewnij się, że będzie ona odpowiadała preferencjom obdarowanego, jego umiejętnościom i wiedzy florystycznej, będzie pasowała do wnętrz oraz stylu życia. Rośliny, nawet te najtrwalsze, potrzebują chociaż minimum uwagi i systematyczności w pielęgnacji. Może się więc okazać, że zamiast uroczego prezentu, okaże się kłopotliwym problemem. Wybierając rośliny na prezent, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, które w końcowym rozrachunku będą kluczowe dla zadowolenia obu stron.

Grupa roślin na prezent w sklepie Lola Flora to ciekawe propozycje roślin doniczkowych o zróżnicowanych formach, liściach i kwiatach oraz różnorodnym pokroju. Duża część z nich to gatunki egzotyczne lub kolekcjonerskie, dzięki czemu możesz mieć pewność, że Twój podarek będzie oryginalny i wyjątkowy. Zerknij na nasze propozycje roślin na prezent.

Czy rośliny doniczkowe to dobry pomysł na prezent?

Czy wypada kupić dla kogoś roślinę doniczkową? Oczywiście! Co więcej, nierzadko taki prezent znacznie bardziej ucieszy obdarowanego niż kwiaty cięte, które po kilku dniach nadają się tylko do wyrzucenia.

Roślina w doniczce z pewnością sprawi radość osobom, które żyją w duchu zero waste, czyli maksymalnie ograniczają ilość używanych produktów, ale także nadają przedmiotom, pozornie nieprzydatnym, drugie życie. Dla takich osób bukiet z kwiatów ciętych będzie prawdopodobnie niepotrzebnym marnotrawstwem, a co za tym idzie – ciekawy okaz w doniczce, który pozostanie z obdarowanym przez wiele lat, jest trafniejszym wyborem.

Rośliny będą również nie lada gratką dla wszystkich pasjonatów florystyki i kolekcjonerów, którzy z zaangażowaniem opiekują się swoimi zbiorami, ale również nie ustają w poszukiwaniach coraz to nowszych i bardziej oryginalnych okazów. Pasjonaci ochoczo przyjmą kolejną ciekawą roślinę, tym bardziej, jeśli zaintryguje ich swoim niebanalnym kształtem, kolorem lub formą.

W jakich jeszcze sytuacjach sprawdzi się roślina w roli prezentu? Wybierasz się świętować przeprowadzkę przyjaciół, którzy zorganizowali z tej okazji parapetówkę? Prezent w postaci rośliny doniczkowej sprawi, że będą mieli nową (a może pierwszą?) atrakcyjną dekorację mieszkania. Co więcej, prezent stanie się przemiłą pamiątką przyjaźni.

Zanim kupisz roślinę na prezent…

upewnij się, że wiesz, jakie warunki panują w mieszkaniu osoby obdarowanej. Kupno rośliny lubiącej mocne słońce do wnętrz zacienionych, niechybnie doprowadzi do obumarcia prezentu. Nawet jeśli obdarowana osoba poświęci mnóstwo czasu i chęci odpowiedniej pielęgnacji.

Ważne jest również to, ile czasu dana osoba będzie mogła poświęcić na pielęgnację rośliny oraz, czy w ogóle dysponuje czasem na opiekę. Jeśli Twój znajomy lub znajoma jest osobą zapracowaną, a dodatkowo kilka razy w miesiącu wyjeżdża w podróże służbowe, roślina doniczkowa będzie dla niej sporym obciążeniem. W takiej sytuacji lepiej postawić na prezent, który nie będzie wymagał systematycznego podlewania i szybkiej reakcji na skutki błędów pielęgnacyjnych.

Nie zapomnij również uwzględnić wszystkich mieszkańców domu. Obecność małych dzieci lub czworonożnych pupili, zwłaszcza kotów, eliminuje wszystkie rośliny wytwarzające szkodliwe substancje toksyczne. Zjedzenie fragmentu trującej rośliny doniczkowej mogłoby skutkować przykrymi konsekwencjami zdrowotnymi, dlatego wybieraj okazy nietoksyczne i bezpieczne dla wszystkich domowników.

Rośliny na prezent w sklepie Lola Flora

Jakie rośliny na prezent znajdziesz w sklepie Lola Flora? Przede wszystkim bardzo różnorodne. W naszej ofercie dostępne są zarówno gatunki cieniolubne, jak i lubiące mocne słońce, dla osób początkujących oraz dla doświadczonych pasjonatów roślin doniczkowych. Część z nich to gatunki nietoksyczne, dlatego mogą być prezentem dla osoby mającej małe dzieci lub koty.

Poznaj nasze typy wśród grupy roślin na prezent.

Maranta – nietoksyczna roślina egzotyczna, która preferuje stanowiska jasne, z rozproszonym światłem. Ponieważ gatunek ten potrzebuje sporej dawki wilgoci, sprawdzi się również jako dekoracja widnej łazienki. Maranta należy do grupy roślin zwisających, a do tego jest mało wymagająca w uprawie.

Calathea (lancifolia, network, ornata, majestatica, roseopicta rosy, warscewiczi, orbifolia) – w przypadku tej rośliny masz ogromny wybór pomiędzy różnymi odmianami, a co najważniejsze – każda z nich jest równie imponująca i efektowna. Calathea jest gatunkiem nietoksycznym, lubiącym wilgoć oraz niezbyt nasłonecznione stanowiska. Warto również podkreślić, iż należy do grupy roślin oczyszczających powietrze. Wydaje się więc idealną propozycją do mieszkań, w których przebywają dzieci i zwierzęta, ale sprawdzi się także w sypialni, pomieszczeniu biurowym oraz salonie. Średnio wymagająca w uprawie.

Anthurium (zizou, lilli, joli peach) – jeden z naszych bestsellerów! Anthurium to szalenie oryginalna roślina egzotyczna, która wyróżnia się efektownym, eleganckim pokrojem oraz uroczym kwiatostanem. Jest to gatunek super-wytrzymały, odporny na zaniedbania pielęgnacyjne, a najlepiej czuje się w miejscach oddalonych od mocnego światła. Podobnie jak Calathea – Anthurium jest gatunkiem, który oczyszcza powietrze ze szkodliwych toksyn.

Inne, ciekawe okazy, które sprawdzą się na prezent, to między innymi niezwykle modna Pilea peperomioides, Hoya kerrii oraz mnogość odmian Aglaonemy.

został dodany do twojego koszyka:
Zamówienie