Szybko rosnące

Rośliny szybko rosnące

Rośliny szybko rosnące są świetną propozycją dla osób niecierpliwych oraz planujących szybkie zagospodarowanie przestrzeni. Które gatunki szybko rosną?

Filter

Codzienny kontakt z klientami pozwala nam poznać problemy i najczęstsze przeszkody powodujące rezygnację z roślin doniczkowych. Jednym z argumentów, który pojawia się

stosunkowo często, jest czas potrzebny do wyhodowania okazałego egzemplarza, który jednocześnie nie będzie straszył suchymi liśćmi, zniekształconą formą, czy bezlistnymi pnączami. Klienci obawiają się, że nakład pracy będzie nieadekwatny do osiągniętych wyników. W takiej sytuacji zawsze doradzamy rośliny szybko rosnące, które dodatkowo wykazują nieduże wymagania pielęgnacyjne.

Rośliny szybko rosnące w sklepie Lola Flora to specjalnie wyselekcjonowane gatunki, których cechą wspólną jest imponujące tempo wzrostu. Jeśli szukasz roślin doniczkowych, które w krótkim czasie ozdobią Twoje mieszkanie, a ich hodowla jest mało kłopotliwa, zachęcamy do zapoznania się z ciekawymi okazami dostępnymi w sprzedaży.

Rośliny szybko rosnące o zróżnicowanym pokroju

Wbrew pozorom rośliny szybko rosnące to nie tylko gatunki zwisające lub pnące. Wśród kategorii znajdziesz bowiem gatunki o stojącym pokroju, których strzelista forma nie stanowi ograniczenia do szybkiego przyrostu.

Niezależnie od tego, którą formę wybierzesz, każda wykazuje szereg cennych właściwości, docenianych przez hodowców i miłośników roślin doniczkowych. Przede wszystkim pozwalają wizualnie ocieplić pomieszczenie oraz nadać mu wyrazu. Zieleń utożsamiana jest z relaksem i wypoczynkiem, ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie, a obcowanie z roślinnością pomaga wyciszyć się i uspokoić. Działanie to odczuwają zwłaszcza oczy, stąd zalecenie, by w trakcie planowania aranżacji nie zapomnieć o roślinności w sypialni, czy pomieszczeniu biurowym. Warto również podkreślić, że niektóre gatunki wyróżniają się umiejętnością neutralizacji szkodliwych substancji, które zanieczyszczają powietrze, a nawet redukują promieniowanie emitowane z urządzeń elektrycznych, takich jak komputer oraz telewizor.

Jak widzisz obecność roślin doniczkowych to szereg korzyści, dlatego im więcej kwiatów w domu, tym lepiej.

Rośliny szybko rosnące nie chcą rosnąć?

Nawet rośliny, które na ogół zaskakują szybkim przyrostem, sprawiają czasem kłopoty. Zastanawiasz się, co może być przyczyną? Otóż każdy gatunek ma swoje wymagania oraz preferencje, dlatego przed zakupem konkretnego okazu, warto dokładnie je poznać.

Żeby nieco ułatwić opiekę nad zielonymi mieszkańcami, zebrałyśmy kilka wskazówek, które pomogą zdefiniować ewentualny problem. Szybka reakcja to mniejsze prawdopodobieństwo groźniejszych w skutkach sytuacji, które nierzadko prowadzą do utraty rośliny.

  • Nieodpowiednie stanowisko. Większość gatunków preferuje stanowiska jasne, ale pozbawione intensywnych promieni słonecznych. Światło umożliwia roślinom prawidłowy rozwój, nawet jeśli są to gatunki zaliczane do grupy roślin cieniolubnych. Jeśli Twoja roślina przestanie rosnąć, a dodatkowo straci soczyście-zielony kolor, zwróć uwagę, czy ma wystarczającą ilość światła. Pamiętaj również o systematycznym usuwaniu z liści kurzu, który również stanowi barierę dla życiodajnego światła.
  • Zbyt mała lub zbyt duża doniczka. Kwestia ta jest istotna, szczególnie w przypadku roślin szybko rosnących. Wystające z doniczki korzenie to znak, że roślina ma za mało miejsca. Z kolei zbyt duża doniczka spowoduje skierowanie całej energii na rozwój korzeni, na czym z pewnością ucierpi stan ulistnienia. Polecamy, by raz na jakiś czas skontrolować stan i wielkość doniczki, a przesadzając roślinę, wybieraj doniczkę maksymalnie 2 rozmiary większą od dotychczasowej.
  • Niewłaściwe podlewanie. Kolejną kwestią, która przekłada się na stan rośliny jest optymalny poziom wilgoci. W tym przypadku koniecznym jest poznanie wymagań konkretnego gatunku, ponieważ ich potrzeby mogą się drastycznie różnić. Z reguły zalecaną opcją jest utrzymywanie lekko wilgotnego podłoża i unikanie zastojów wody, które powodują gnicie korzeni, zahamowanie wzrostu, a czasem również całkowite obumarcie rośliny. Niektóre gatunki preferują regularne zraszanie liści lub przecieranie ich wilgotną ściereczką. Dotyczy to głównie gatunków wilgociolubnych, dlatego na wszelki wypadek zalecamy zgłębienie techniki podstawowych czynności pielęgnacyjnych.

Rośliny szybko rosnące w sklepie Lola Flora

Poniżej kilka najciekawszych gatunków roślin doniczkowych, których cechą wspólną jest szybki wzrost. Jakie rośliny szybko i bezproblemowo rosną? Oto propozycje sklepu Lola Flora:

Maranta to roślina doniczkowa, która w sprzyjających warunkach rośnie jak szalona! Nierzadko jest to nawet kilka liści w ciągu sezonu wegetacyjnego. Zaletą, którą należy podkreślić, jest fakt, że maranta nie jest rośliną wyłącznie do salonu, czy sypialni, ale również do widnej łazienki. Gatunek ten uwielbia wysoką wilgotność powietrza, jednak zaleca się, by czerpał ją wyłącznie z podłoża. Zraszanie jest absolutnie niewskazane, ponieważ może doprowadzić do zainfekowania chorobami grzybowymi.

Skrzydłokwiat to ciekawa i elegancka roślina, która dodatkowo jest jednym z najlepszych, naturalnych oczyszczaczy powietrza. Wyróżnia się subtelnym i delikatnym kwitnieniem, ciemnozielonym ulistnieniem oraz kępiastym, bujnym pokrojem. Skrzydłokwiat najlepiej rośnie na stanowiskach lekko zacienionych, a od swojego właściciela wymaga jedynie systematycznego nawadniania. Krótkotrwałe przesuszenie podłoża nie powinno skutkować nieodwracalnymi zmianami, ponieważ skrzydłokwiat jest gatunkiem znanym z łatwej adaptacji do panujących w pomieszczeniu warunków oraz do szybkiej regeneracji.

Pilea peperomioides to hit ostatnich sezonów. Potocznie nazywana „pieniążkiem” ze względu na charakterystyczny kształt liści. Pilea to bardzo wdzięczna roślina, która oprócz walorów wizualnych, może poszczycić się małymi wymaganiami pielęgnacyjnymi, jest więc idealną rośliną nie tylko dla kolekcjonerów, ale również dla osób zupełnie początkujących.

Oprócz powyższych znajdziesz również bogatą ofertę philodendronów, a także ficusy, epipremnum, scindapsusy i wiele innych. A jeśli interesują Cię inne gatunki, koniecznie zapoznaj się z pełną gamą roślin doniczkowych dostępnych w sklepie Lola Flora.

został dodany do twojego koszyka:
Zamówienie