Zwisające

Rośliny zwisające

Rośliny doniczkowe zwisające to idealna propozycja do aranżacji wnętrz. Udekoruj swoje mieszkanie efektowną kaskadą zwisających, zielonych pędów.

Filter

Rośliny doniczkowe podnoszą wizualną atrakcyjność pomieszczeń, ułatwiają zaaranżowanie przestrzeni, nawilżają i oczyszczają powietrze, redukują ilość dwutlenku węgla. Należy również podkreślić, że rośliny nadają wnętrzom przytulnego i kojącego charakteru. Bogactwo gatunków pozwala wybrać takie, które harmonijnie połączą się z wystrojem mieszkania lub biura.

Jeśli obawiasz się, że Twoje mieszkanie jest zbyt ciemne, wybierz gatunki cieniolubne, jeśli w domu mieszka czterołapy przyjaciel – koniecznie zerknij na rośliny nietoksyczne. Dopiero zaczynasz swoją przygodę z florystyką, często podróżujesz lub pracujesz przez większą część dnia? W tej sytuacji sprawdzą się gatunki superwytrzymałe, którym niestraszne przedłużające się niedobory wody. Teoretycznie hodowla roślin doniczkowych jest pracochłonna. W praktyce – obawy te są zupełnie bezpodstawne, ponieważ bez trudu wybierzesz gatunki, które idealnie wkomponują się zarówno w aranżację wnętrza, jak i Twój styl życia.

Przedstawiamy Ci kolejną możliwość na wprowadzenie zieleni do domu – rośliny zwisające, którymi udekorujesz mieszkanie w miejscach niedostępnych dla gatunków stojących. Gęsto ulistnione pędy to świetna i oryginalna ozdoba, która z pewnością przykuje uwagę i wprowadzi do wnętrza nieco egzotyki.

Jak wkomponować rośliny zwisające we wnętrza

Gatunki ze zwisającymi pędami dają nieograniczone możliwości aranżacyjne. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie tradycyjna forma i kształt nie zdadzą egzaminu. Zastanawiasz się jak wkomponować zielone okazy zwisające, by całość nie przytłoczyła pomieszczenia, i by wnętrze nabrało niebanalnego stylu? Zainspiruj się naszymi pomysłami!

  • Umieść rośliny w wiszących donicach przyczepionych do sufitu. Możesz również użyć zwykłych doniczek, a wiszącą wersję zamień na plecioną z bawełnianych sznurków makramę. To rozwiązanie jest idealne do wnętrz urządzonych w stylu boho i minimalistycznej aranżacji skandynawskiej, w której dominują naturalne surowce, drewno i kolory ziemi.
  • Ustaw donice na wysokich meblach, typu szafa lub komoda. Zwisające zielone pędy utworzą piękną, naturalną kaskadę, która nada pomieszczeniu odrobinę dzikości i egzotyki.
  • Do wyeksponowania roślin zwisających wykorzystaj wszelkiego rodzaju półki przymocowane do ściany. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że w wyższych partiach pomieszczenia jest zazwyczaj ciemniej, a ponadto, na półkach jest zbyt mało miejsca na rozłożysty okaz w formie stojącej. Zamiast więc zapełniać przyścienne półki kolejnymi bibelotami, przystrój je roślinami zwisającymi, których pędy utworzą szalenie efektowny element dekoracyjny.
  • Rozprowadź zielone pnącza po specjalnych konstrukcjach, np. kratkach, sznurkach lub palikach. W miarę upływu czasu rozrastające się pędy utworzą w Twoim domu namiastkę dżungli. Taka aranżacja z pewnością wprowadzi do wnętrza dynamikę oraz mnóstwo zieleni.

Dekoracje z roślin pnących sprawdzą się zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i minimalistycznych. Kluczowy jest wybór sposobu wyeksponowania zielonej kolekcji, a także dobór odpowiednich gatunków roślin. Jeśli szukasz jeszcze bardziej szalonego i oryginalnego pomysłu, ustaw doniczki na drabinie, zestaw kilka sztuk tworząc zieloną kaskadę lub zainwestuj w metalowe kratki ścienne z obręczami na donice. Możliwości jest mnóstwo, szczególnie dla tak wdzięcznych roślin, jakimi są gatunki zwisające.

Czy rośliny zwisające nadają się do małego pomieszczenia? Oczywiście!

Nasi klienci często mają wątpliwości dotyczące możliwości uprawy roślin w niewielkich pomieszczeniach. Jedną z naszych sugestii, są wówczas rośliny zwisające.

Ogromną zaletą jest w tym przypadku fakt, że gatunki ze zwisającymi pędami nie zajmują dużo miejsca oraz to, że możesz ustawić je nawet na niewielkiej półce, na brzegu szafy, czy wstawić do kwietnika przytwierdzonego do sufitu. Nie musisz martwić się o niewystarczającą przestrzeń na rozrastające się rośliny, nie trzeba ich również omijać, przemieszczając się po pokoju. W zasadzie – zupełnie zapominasz o ich obecności. Oczywiście, poza momentami, w których należy rośliny podlać oraz przeprowadzić podstawowe zabiegi pielęgnacyjne.

Jakie rośliny zwisające znajdziesz w sklepie Lola Flora?

Jeśli szukasz ciekawych okazów zwisających – jesteś w dobrym miejscu! Lola Flora jest miejscem, która zaoferuje Ci rośliny doniczkowe, dopasowane do Twoich wymagań, możliwości aranżacyjnych oraz finansowych.

Wśród gatunków, które docelowo staną się wiszącą ozdobą Twojego domu, znajdziesz między innymi:

  • Philodendrony – rośliny, które sprawdzą się w większości pomieszczeń, głównie ze względu na ich niewielkie wymagania pielęgnacyjne. Świetne do oświetlonych salonów, zacienionych sypialni, a nawet do łazienek. Gatunek ten należy do rodziny obrazkowatych, a mnogość odmian różniących się pokrojem, kolorami oraz sposobem wzrostu, może przyprawić o zawrót głowy. Z pewnością jest z czego wybierać!
  • Epipremnum – kolejne mało wymagające pnącze, które, pomimo obcobrzmiącej nazwy, jest bardzo popularne i chętnie kupowane. Idealne do każdego mieszkania czy biura. Zaletą jest dość szybkie tempo wzrostu, więc jeśli Twoim celem jest efektowne rozprowadzenie w pomieszczeniu zielonych pędów, epipremnum będzie trafionym zakupem. Tym bardziej, że roślina zaliczana jest do ścisłej czołówki gatunków oczyszczających powietrze.
  • Scindapsus – idealne pnącze doniczkowe! Szybko rośnie, nie wymaga ciągłej uwagi i czasochłonnej pielęgnacji, łatwo go rozmnożyć poprzez sadzonki pędowe. Do prawidłowego wzrostu wystarczy umiarkowane podlewanie oraz stanowisko, w którym nie występują częste przeciągi i zmiany temperatur.

Oprócz tych najbardziej popularnych gatunków roślin zwisających, mamy również oryginalne, egzotyczne okazy, które szczególnie zainteresują zapalonych kolekcjonerów. Przykładem jest Ceropegia woodii – odporna i wdzięczna roślinka o delikatnym ulistnieniu, czy Epiphyllum chrysocardium – superwytrzymała odmiana zwisająca do pomieszczeń o dużym nasłonecznieniu.

został dodany do twojego koszyka:
Zamówienie