Warsztaty

Warsztaty roślinne

W Loli kochamy rośliny i potrafimy o nich ciekawie opowiadać 🙂 Podczas naszych roślinnych warsztatów, zarażamy pasją do zieleni, przekazujemy wiele praktycznych informacji i zapewniamy świetną zabawę! 

Mamy doświadczenie w organizowaniu wydarzeń od 3 do ponad 100 osób 🙂  Dla bardziej formalnych grup jak pracownicy, partnerzy biznesowi, klienci i nieformalnych, jak paczka znajomych czy dziewczyny na wieczorze panieńskim. 

Najczęściej organizowane przez nas wydarzenia to: warsztaty roślinne, prelekcje roślinne, półotwarte warsztaty roślinne, warsztaty roślinne online.

Lola Flora warsztaty

Roślinne warsztaty online

To bezpieczna forma integracji i świetna odskocznia od codzienności w dobie pandemii. Z doświadczenia wiemy, że od momentu zamknięcia w domach, wiele osób zaczęło otaczać się roślinami. Bardzo popularnym zagadnieniem jest teraz hodowla i pielęgnacja roślin. Świetnym tematem do warsztatów online jest Roślinne ABC, podczas którego uczymy jak dobierać, hodować, pielęgnować, a w razie potrzeby leczyć, domowe rośliny. Warsztaty mają też wymiar praktyczny, a wszystkie materiały potrzebne do pracy kupujemy i dostarczamy pod wskazane adresy. Nasze przykładowe tematy warsztatów online:

  • Roślinne ABC
  • Rośliny poprawiające jakość powietrza
  • Tworzenie roślinnych kompozycji: las w słoiku, kokedama, sukulentowy ogródek
  • Dekoracje tematyczne: wieńce świąteczne, wianki na głowę, bukiety

Warsztaty roślinne

Czas zakasać rękawy i zrobić coś pięknego 🙂 Podczas warsztatów spotykamy się w kameralnej grupie od kilku do kilkunastu osób i wspólnie krok po kroku wykonujemy roślinną aranżację. Przy okazji opowiadamy o roślinach, które wykorzystujemy i dzielimy się swoimi doświadczeniami dotyczącymi pielęgnacji zieleni. Z warsztatów każdy wychodzi z własnoręcznie stworzoną aranżacją i najczęściej mnóstwem anegdot na temat roślinek 🙂 Najczęściej wybierane rodzaje warsztatów:

  • Warsztaty las w słoiku
  • Warsztaty kokedama
  • Warsztaty pielęgnacyjne
  • Warsztaty szyte na miarę – daj znać jakiego rodzaju wydarzenie organizujesz, a my stworzymy pomysł na roślinne warsztaty. 

Przy większej ilości osób możemy zorganizować warsztaty w kilku turach. Ze względu na pandemię zawieszone do odwołania.

Roślinna prelekcja

Wykład na temat roślin podczas którego poruszamy najbardziej „gorące” roślinne tematy. W trakcie wykładu prezentujemy żywe rośliny oraz pokazujemy podstawowe techniki dbania o zieleń domową. Ta forma roślinnego spotkania, sprawdza się zwłaszcza przy większych grupach. Ze względu na pandemię zawieszone do odwołania.

Półotwarte warsztaty roślinne

To mini warsztaty podczas których można podejść do naszego stanowiska i w kilka minut wykonać prostą, roślinną dekorację. Półotwarte warsztaty, to świetny pomysł na dodatkową atrakcję podczas większych wydarzeń np. konferencji. Mini warsztaty, realizowałyśmy między innymi dla TEDx Kraków. Ze względu na pandemię zawieszone do odwołania.

Lola Flora warsztaty

Dlaczego my?

Wiedza

Kochamy rośliny i wiemy jak o nich opowiadać. Przyznamy szczerze, że troszkę personifikujemy naszych zielonych podopiecznych ale to sprawia, że zabawniej i przystępniej jesteśmy w stanie przekazywać wiedzę o nich 🙂 Dowodem na to są nasi klienci, którzy często wpadają do sklepu stacjonarnego po jedną roślinę i spędzają kolejną godzinę na pogaduszkach na temat roślin. 

Logistyka

Poza pasją do roślin, jesteśmy też świetnymi logistykami. Karolina, która czuwa nad realizacją warsztatów, w przeszłości zajmowała się organizacją wydarzeń i planów filmowych. Ma na swoim koncie zorganizowanie ponad stu wydarzeń między innymi dla Tesco Polska i planów filmowych. Przy takiej kierowniczce wydarzenia wszystko musi być dopięte na ostatni guzik! 🙂 

Kompleksowość

Aby zrobić z nami warsztaty, wystarczy, że chcesz zrobić z nami warsztaty 😉 Całą resztą zajmiemy się my. Pomożemy w doborze rodzaju i tematu wydarzenia, jak najlepiej dopasowując je do Twojej grupy. Zorganizujemy wszystkie potrzebne materiały i dostarczymy je na miejsce. Możemy zająć się także dekoracją wydarzenia. 

Dla kogo?

Firmy 

Warsztaty roślinne to świetny sposób na integrację i zapewnienie atrakcji dla pracowników. Wiele badań dowodzi, że rośliny mają  pozytywny wpływ na zdrowie i kondycję psychiczną pracowników. Zabawa z roślinami może być, więc także formą dbania o pracowników. Warsztaty online świetnie sprawdzają się w dobie pandemii, dają też możliwość wspólnego uczestnictwa w wydarzeniach zespołom pracującym z różnych miejsc. 

Wieczory Panieńskie / Grupy znajomych

Warsztaty roślinne w kameralnej grupie ok. 6 -10 osób, to super pomysł na prezent dla panny młodej lub spotkanie ze znajomymi. Warsztaty możemy przeprowadzić u nas w Loli lub w wybranym przez Was miejscu. W totalnie luźnej i przyjacielskiej atmosferze spędzicie miło czas, pobawicie się roślinami i dowiecie się jak o nie dbać. Warsztaty mają charakter zamknięty, więc swobodnie można zaopatrzyć się w ciacho, czy szampana dla panny młodej. Możemy też taki poczęstunek dla Was zorganizować 🙂 

Osoby indywidualne 

Podpowiemy, że to wymarzony prezent dla roślinomaniaka. Spotykamy się w Loli i korzystamy z całego bogactwa naszych roślinnych zasobów. W tej formie najlepiej sprawdzają się Warsztaty roślinne ABC, podczas których uczymy zasad pielęgnacji roślin, omawiamy temat poprawiania jakości powietrza przez rośliny, pokazujemy jak sadzić i leczyć roślinki oraz dzielimy się roślinnymi trikami. Warsztaty indywidualne możemy zorganizować dla jednej osoby lub niewielkiej grupy do czterech osób.

Lola Flora warsztaty

Chcesz zorganizować roślinne wydarzenie? Skontaktuj się z nami: cześć@lolaflora.pl